stronazatysiac.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i pracy.

Biznes

Poleasingowe samochody dostawcze z finansowaniem

Poleasingowe samochody dostawcze z finansowaniem

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na auta dostawcze poleasingowe. Godny uwagi jest fakt, że obecnie możliwe jest finansowanie wspomnianych pojazdów.

Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie leasing?

Należy mieć świadomość, że procedura związana z przyznaniem leasingu busa jest zdecydowanie prostsza i mniej czasochłonna w porównaniu do kredytu. Nie można zapomnieć, że ocena zdolności kredytowej będzie znacznie bardziej skomplikowana i rygorystyczna. Warto wiedzieć, że MAN FS jest firmą specjalizującą się w oferowaniu i konfigurowaniu bardzo specjalistycznych narzędzi finansowych. Z kolei na zakup gotówkowy konieczne będzie wyłożenie przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla bardzo dużej liczby przedsiębiorców jest to nierozsądne rozwiązanie. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt. Kapitał powinien bowiem cały czas pracować na przedsiębiorstwo. Firma, wydając pieniądze na zakup nowego samochodu, pozbawi się możliwości generowania na nim przychodów.

Osoby, które są zainteresowane kredytem, muszą pamiętać o tym, że niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej. Ponadto przedsiębiorca musi prowadzić firmę przynajmniej przez 12 miesięcy. Rekomendowane jest wtedy posiadanie jeszcze innego źródła dochodu. Nie można zapomnieć, że kredyt będzie obciążał zdolność kredytową danej osoby w przyszłości. Z kolei zdecydowanie się na auta dostawcze poleasingowe nie będzie stanowiło takiego balastu dla przedsiębiorstwa – poznaj ofertę na https://manfs.pl/finansowanie/samochody-dostawcze/uzywane.html.

Jakie są największe zalety omawianego rozwiązania?

Warto wiedzieć, że auta poleasingowe posiadają dokładną historię serwisową. Użytkownicy mogą mieć całkowitą pewność, że były one pod stałą kontrolą mechaniczną. Ponadto wspomniane pojazdy będą miały unormowany stan eksploatacji, jeżeli chodzi o przebieg. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie firma może zaopatrzyć się w auta dostawcze, których stan jest idealny lub bardzo dobry. Godny uwagi jest fakt, że samochody sprawne technicznie w zdecydowanej większości przypadków pochodzą od klientów, którzy w pewnym momencie podjęli decyzję o zakupie nowego samochodu. Rekomendowany jest oczywiście zakup pojazdu, który przeszedł dokładną diagnostykę techniczną.

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku funkcjonują firmy, które umożliwiają finansowanie aut dostawczych poleasingowych. Warto wiedzieć, że bardzo duża liczba przedsiębiorców decyduje się na kredyt. Podmiot będzie mógł dzięki temu zachować elastyczność finansową. Godny uwagi jest fakt, że istnieje możliwość zakupu używanego auta dostawczego w miesięcznych ratach, których okres spłat będzie wynosił nawet do 5 lat.

Ponadto przedsiębiorca może skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń bankowych. Doskonałymi przykładami mogą być CPI, RTI lub GAP. Oczywiście wszystkie formalności zostaną załatwione w jednym miejscu. Należy mieć świadomość, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się najem długoterminowy. Właściciel firmy może liczyć na indywidualnie skalkulowaną ratę.

Udostępnij